Informace od zdravotní sestry

HLAVNÍ STRÁNKA

  

KREVNÍ TLAK

  

LÉKY

  

RTY

  

BRADAVICE

  
Téma

KDY ZABERE FUROLIN

Obsah

 • Cena
 • Furolin a alkohol
 • Antibiotika Furolin
 • Strach z ušního je zbytečný
 • Příbalový leták
 • Nežádoucí účinky Endiaronu
 • Dávkování Endiaronu
 • Endiaron cena
 • Co je to surfinie?
 • Co při ušním vyšetření bolí
 • Za jak dlouho zabere?
 • Co je to Endiaron?
 • Kdy zabere
 • Historie a původ
 • Infekce močových cest postihují hlavně ženy, ale nevyhýbají se ani mužům. Častější výskyt u žen se připisuje hlavně ženské anatomii (kratší močová trubice). K dalším faktorům podílejících se na vzniku zánětu patří např. i časté střídání sexuálních partnerů, vaginální infekce, cukrovka, menopauza, těhotenství a v neposlední řadě i přehnaná nebo nedostatečná hygiena. Rovněž používání spermicidních antikoncepčních prostředků bývá častou příčinou potíží v intimních partiích. U mužů bývá toto onemocnění spojováno s vadami močového ústrojí (pokud se onemocnění objeví v raném věku kolem 2. roku života) a v pozdějším věku od 50 let života ve spojení s potížemi s prostatou.

  Zdroj: Záněty močových cest a léčba

  Diskuze

  V diskuzi FUROLIN DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Věra Kulmanová.

  Dobrý den, brala jsem Furolin 3 dny a takovou bolest hlavy jsem v životě nezažila. A to trpím na migrény. Už jsem se nedivila, že lidi bolestí mlátí hlavou o zeď. Neměla jsem k tomu daleko, dál jsem už lék nebrala, a pak bylo zase dobře. Můžete mi k tomu něco napsat? Je ten lék vůbec odzkoušený, neboť na něm byla taková zvláštní nálepka. Nebyla jsem pokusný "králík"?

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Helena.

  Beru Furolin týden a nic se neděje ani hlava ani nevolnosti jen doufám že mi zabere na ty močové cesty nic totiž nezabírá toto jsou třetí ATB plus čaje

  Zdroj: diskuze Furolin diskuze

  Cena

  Tablety Furolin 50 mg

  Tablety Furolin 50 mg nejsou v České republice dostupné.

  Tablety Furolin 100 mg

  • Maximální úhrada pojišťovny tablet Furolin je 174,59 Kč.
  • Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 174,59 Kč.
  • Doplatek při výdeji na recept činí 0 Kč, přičemž předpis může vystavit kterýkoliv lékař.

  Zdroj: Antibiotika Furolin

  Diskuze

  V diskuzi ANTIBIOTIKA FUROLIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jitka.

  Na zánět močových cest jsem dostala také Furolin. Mám špatné trávení a po přečtení diskusí jsem měla hrozný strach. První 2 tabletky jsem cítila , ale snažila jsem se dle rad stále jíst,hodně pít, 1/2 hodiny po užití tabletky si nelehat a mně moc pomohá žvýkat stále žvýkačku. Dnes ho jím 7 den a není mi špatně, nejsem unavená , ani mě nebolí hlava. Na kontrolu k lékaři teprve půjdu, ale bolesti podbřišku přestaly asi 4.den.

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Majda.

  Ano, je to přesně jak píšete. Furolin účinkuje dobře na zánět močových cest a když se užívá s jídlem a ne na lačno, tak nejsou znát žádné vedlejší účinky. Za mě Furolin dobrý, ale musí se užívat na plný žaludek.

  Zdroj: diskuze Furolin diskuze

  Furolin a alkohol

  Během léčby Furolinem není doporučená konzumace alkoholu. Použití léčivého přípravku nemá žádný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.

  Zdroj: Antibiotika Furolin

  Diskuze

  V diskuzi FUROLIN DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Bára.

  Prášky sem užívala 2 dny. Bylo mě po nich tak strašně nevolno, pořád sem zvracela a bylo mě šíleně špatně... Prášky sem vysadila a je mě zase dobře... Fůj už nikdy!! A ta nálepka mě taky děsí :O

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Naďa.

  Mám na zánět, beru pátý den. Podotýkám, že jsem sledovaná alergička, beru na jisté jiné onemocnění dlouhodobě - pravidelně 7 prášků za den. Nemohu říct, že bych měla z tohoto léku nějaký zásadní problém. Možná jsem trochu nervóznější. Horší bylo, když jsem měla začít užívat a přečetla si tu o léku komentáře. To jsem čekala, co přijde...a zatím u mne bez problémů. Beru k tomu probiotika. Uvidím, co ukáží výsledky po léčbě.
  Snad zabere....doufám...

  Zdroj: diskuze Furolin diskuze

  Antibiotika Furolin

  Antibiotika Furolin jsou v ČR k dostání pouze na lékařský předpis. Furolin je určen k léčbě infekcí způsobených citlivými kmeny Kiebsiella, Staphylococcus aureus, enterokoky a E. coli. Indikuje se při cystitidě, zánětu prostaty, na pooperační infekce močových cest, zejména po prostatektomii. Je určen rovněž k léčbě infekcí močových cest během těhotenství. Studie prováděné na embryích ukazují, že nitrofurantoin nezvyšuje vrozené vady. Důkazem toho je 25 let klinického používání, přesto by měl být u těhotných žen užíván s opatrností.

  Dávkování: 1 tableta 50–100 mg 4krát denně dle posouzení lékaře u dospělého pacienta. U dětí se podává 5 až 7 mg na kilogram tělesné hmotnosti v průběhu 24 hodin, rozděluje se do 3 nebo 4 denních dávek. Furolin může být užíván s jídlem nebo mlékem pro snížení žaludečních potíží. Léčba by měla pokračovat po dobu jednoho týdne a alespoň tři dny po objevení sterilní moči.

  Zdroj: Antibiotika Furolin

  Poradna

  V naší poradně s názvem ANTIBIOTIKA FUROLIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana Dostálová.

  V půlce července jsem onemocněla zánetem močových cest, léčba biseptolem. Pro přezrvávající přítomnost bakterií nyní beru Furolin a je mi den ze dne hůř( bplesti v podbřišku) v příbalovém letáku píšou že jsou možné střevní potíže, nevim čim by to tu bolest šlo zmírnit, jestli vynechat třeba kávu nebo jestli má někdo zkušenost co na to . Díky

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

  Ze zkušenosti bych doporučila užívat furolin s jídlem a nikdy ne na prázdný žaludek.

  Zdroj: diskuze Furolin diskuze

  Strach z ušního je zbytečný

  Otoskopie může být pro některé pacienty trochu nepříjemným vyšetřením, ale rozhodně to je bezbolestná vyšetřovací metoda. Celé vyšetření navíc zabere jen pár minut.

  Zdroj: Jak se vyšetřuje na ušním

  Poradna

  V naší poradně s názvem FUROLIN A WARFARIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivana.

  Začla jsem brát furolin na zánět močových cest.....beru ještě warfarin.....a jak člověk lítá po doktorech...jeden řekne berte warfarin....druhý řekne neberte warfarin.....nemáte někdo zkušenost s kombinací tohoto léku?.....už opravdu nevím, co si mám o lékařích myslet ....

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

  Antibiotika Furolin obsahují účinnou látku Nitrofurantoin a ta nijak neovlivňuje účinky Warfarinu. Furolin lze bez obav užívat společně s Warfarinem.

  Zdraví Cempírek!

  Zdroj: diskuze Furolin diskuze

  Příbalový leták

  CO JE PŘÍPRAVEK FUROLIN A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

  Název: FUROLIN

  Složení: Léčivá látka: Nitrofurantoin.

  Pomocné látky: monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, Polyvidon, stearát hořečnatý.

  Léková forma: Tablety.

  Obsah: Každá tableta obsahuje 100 mg nitrofurantoinu.

  Popis balení: Papírová krabička obsahuje 30 tablet v PVC/hliníkovém blistru (3x10) a příbalovou informaci

  Terapeutická skupina: Nitrofurantoin je antiinfektivum k léčbě infekcí močových cest

  Držitel rozhodnutí o registraci: IASIS PHARMA 137, Filis Ave., 134 51 Kamatero Attikis, Řecko. Tel: +30 210 2311031

  CO BYSTE MĚLI VEDET O PŘÍPRAVKU FUROLIN PŘEDEPSANÝM LÉKAŘEM

  Obecná informace: Nitrofurantoin je antibiotikum se širokým spektrem antimikrobiáiní aktivity.

  Indikace: FUROLIN je indikován k léčbě mírných močových infekcí, zánětu močového měchýře (cystitidy), zánětu prostaty (prostatitidy), pooperačních infekcí a stavu po prostatektomii (chirurgickém odstranění prostaty).

  Kontraindikace: FUROLIN by neměl být používán v případě přecitlivělosti na nitrofurantoin nebo kteroukoliv další složku přípravku a v případě nedostatku glukoso-6-fosfát-dehydrogenázy a v případě těžkého selhání ledvin.

  Zvláštní opatření při použití přípravku:

  Obecné: Před zahájením léčby FUROLINEM upozorněte svého lékaře pokud:

  • máte onemocnění ledvin nebo jater;
  • konzumujete pravidelně alkohol;
  • máte jiná onemocnění;
  • máte alergie;

  Starší osoby: Není potřeba zvláštních opatření při použití u starších osob.

  Těhotenství a kojení: Informujte svého lékaře před zahájením léčby, pokud jste těhotná nebo pokud plánujete otěhotnět.

  Kojení: Bezpečnost přípravku během kojení nebyla stanovena.

  Děti: Léčivý přípravek není určen k léčbě malých dětí.

  Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů: Nejsou známy účinky na schopnost řídit dopravní prostředky a obsluhovat stroje.

  Důležité informace o pomocných látkách v přípravku FUROLIN: Léčivý přípravek by neměl být používán v případě přecitlivělosti na jakoukoliv složku přípravku.

  Interakce s jinými léčivými přípravky nebo jiné interakce: užití společně s probenecidem zvyšuje nežádoucí účinky způsobené zpomaleným vylučováním přípravku. Nitrofurantoin snižuje účinnost kyseliny nalidixové.

  Dávkování a způsob použití: Jedna tableta 50-100 mg čtyřikrát denně, dle pokynů lékaře.

  Zdroj: Antibiotika Furolin

  Poradna

  V naší poradně s názvem ANTIBIOTIKA FUROLIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel LibušeDušková.

  dnes jsem dostala Furolin na močové cesty,nezabírá pocituji bolest v ledvinách.bojím se ho dál brát je mi hůř L. Dušková

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

  Když berete antibiotika, tak to na zdravotním stavu poznáte nejdříve až po třetí dávce, dříve ne a vy jste teprve na začátku léčby. V této chvíli určitě léčbu nepřerušujte. Dobré je Furolin užívat vždy s jídlem a 4 hodiny po užití spolknout kapsli s probiotiky (laktobacily). Když tu léčbu nebudete moci vydržet, tak zavolejte svému lékaři a dohodněte se s ním na výměně, ale stále Furolin užívejte, než dostanete nové prášky. To je velmi důležité, protože předčasné ukončení léčby povede k tomu, že se ve vás znovu namnoží agresivní bakterie, ale tentokrát již vycvičené na antibiotika a hůře je půjde přemoci.

  Zdraví Cempírek!

  Zdroj: diskuze Furolin diskuze

  Nežádoucí účinky Endiaronu

  Po polknutí tablety se zřídka vyskytuje nevolnost a zvracení.

  Použití v těhotenství a při kojení

  Užívání tablet se v těhotenství ani při kojení nedoporučuje.

  Interakce s jinými léky

  Žádné interakce nebyly popsány.

  Zdroj: Endiaron, za jak dlouho zabere?

  Diskuze

  V diskuzi FUROLIN DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Věra Kulmanová.

  Dobrý den, brala jsem Furolin 3 dny a takovou bolest hlavy jsem v životě nezažila. A to trpím na migrény. Už jsem se nedivila, že lidi bolestí mlátí hlavou o zeď. Neměla jsem k tomu daleko, dál jsem už lék nebrala, a pak bylo zase dobře. Můžete mi k tomu něco napsat? Je ten lék vůbec odzkoušený, neboť na něm byla taková zvláštní nálepka. Nebyla jsem pokusný "králík"?

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Petra.

  Beru furolin 3 dny a je mi po něm hrozné. Je mi na zvracení a jsem unavena. Sice zabral a už mě nic nebolí,ale ty vedlejší účinky jsou šílený. Takže už ho brat nebudu

  Zdroj: diskuze Furolin diskuze

  Dávkování Endiaronu

  Tablety Endiaronu se používají při infekčním průjmu, poruchách střevní mikroflóry (např. po léčbě antibiotiky) a při giardióze.

  Dávkování

  Dospělí a děti nad 40 kg užívají 3 krát denně 250 mg po dobu 2–3 dnů, nejdéle však 7 dnů. Pokud nedojde k úpravě do 4 dnů, je vhodné kontaktovat lékaře. Další dávka následuje vždy po každé průjmové stolici.

  Zdroj: Endiaron, za jak dlouho zabere?

  Diskuze

  V diskuzi FUROLIN DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Věra Kulmanová.

  Dobrý den, brala jsem Furolin 3 dny a takovou bolest hlavy jsem v životě nezažila. A to trpím na migrény. Už jsem se nedivila, že lidi bolestí mlátí hlavou o zeď. Neměla jsem k tomu daleko, dál jsem už lék nebrala, a pak bylo zase dobře. Můžete mi k tomu něco napsat? Je ten lék vůbec odzkoušený, neboť na něm byla taková zvláštní nálepka. Nebyla jsem pokusný "králík"?

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana.

  Furolin mi byl nasazen včera na zánět močových cest... Myslela jsem, že se nedožiju rána... Půl noci jsem prozvracela, nyní celý den ležím s ohromnou migrénou a zimnicí, vidím rozostřeně... Volala jsem praktikovi, ať mi nasadí jiná antibiotika. Furolin už nikdy.

  Zdroj: diskuze Furolin diskuze

  Endiaron cena

  Endiaron proti průjmu je volně prodejný a není potřeba lékařský předpis. Jeho cena je nízká a pohybuje se okolo 7 Kč za jednu tabletu. Prodává se v balení po dvaceti tabletách a jeho aktuální cenu můžete vidět tady: Endiaron cena.

  Zdroj: Endiaron, za jak dlouho zabere?

  Diskuze

  V diskuzi FUROLIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dana.

  Prášky užívám třetí den a zatím žádné nežádoucí účinky.

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Dajda.

  furolin,hnus,sice pomůže ,ale ty vedlejši učnky,návaly na zvraceni,prujmy,motáni hlavy,nikdy vice nechci.

  Zdroj: diskuze Furolin

  Co je to surfinie?

  Surfinie je převislá, bohatě kvetoucí rostlina, rozrůstající se do délky i šířky. Při správném pěstování kvete opravdu tolik, že pokud budete chtít odstraňovat její odkvetlé květy, což není nutností, zabere vám to dost času. Květ surfinie se podobá trumpetě a můžete ho vidět v mnoha barvách od bílé, růžové, červené až po fialovou.

  Zdroj: Surfinie

  Diskuze

  V diskuzi FUROLIN DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Bára.

  Prášky sem užívala 2 dny. Bylo mě po nich tak strašně nevolno, pořád sem zvracela a bylo mě šíleně špatně... Prášky sem vysadila a je mě zase dobře... Fůj už nikdy!! A ta nálepka mě taky děsí :O

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Draha.

  furolin nikdy vice,neustálý pocit na zvraceni,prujmy,bolesti břicha,motáni hlavy.jsem si připadala jak nadopovaná,zánět vyléčen ale za jakou cenu

  Zdroj: diskuze Furolin diskuze

  Co při ušním vyšetření bolí

  Otoskopie může být pro některé pacienty trochu nepříjemná, ale rozhodně to je bezbolestná vyšetřovací metoda. Celé vyšetření navíc zabere jen pár minut. Pokud máte zduřelou část zevního ucha či kožní defekt, tak pro vás tlak na boltec směrem dozadu a vzhůru a následné zavedení ušního zrcátka mohou být trochu bolestivé.

  Zdroj: Jak se vyšetřuje na ušním

  Za jak dlouho zabere?

  Endiaron k tomu, aby účinkoval na průjem, nepotřebuje proniknout do organismu. Stačí pouze jeho přítomnost v obsahu střev. Účinná látka z Endiaronu chloroxin se jen velmi nepatrně vstřebává do organismu a většina ho zůstává ve střevech, až do jeho vyloučení stolicí. Chloroxin zpomaluje pohyb střev, čímž způsobí, že se obsah střev pohybuje pomaleji a může tak být zbaven většího množství vody. Stolice se tak stává hustší a průjem mizí. Účinky se dostavují rychle. Po spolknutí Endiaronu a zapitím sklenice elektrolitického nápoje (pomerančová šťáva a voda s trochou soli) dojde k rozpuštění tablety v žaludku. Do 20 minut se dostane účinná látka chloroxin do tenkého střeva, kde začne okamžitě působit. Tím, jak postupuje obsah střeva směrem ke konečníku, se projevují jeho účinky. Do tří až čtyř hodin dojde ke kontaktu celého střeva s chloroxinem a v tuto dobu je jeho účinek nejsilnější. Klinické zlepšení je obvykle pozorováno do 48 hodin.

  Zdroj: Endiaron, za jak dlouho zabere?

  Co je to Endiaron?

  Chemicky se jedná o 5,7-dichlor-8-chinolinol. Sumární vzorec je C9H5Cl2NO - chloroxin. Relativní molekulová hmotnost (Mr) je 214,05. Chloroxin je krystalický prášek, téměř bílé až slabě šedohnědé barvy, který je prakticky nerozpustný ve vodě, těžce rozpustný v 96% ethanolu a mírně rozpustný v dichlormethanu. Rozpouští se v roztocích minerálních kyselin a alkalických hydroxidů.

  Endiaron se používá k léčbě a symptomatické úlevě od akutního nespecifického průjmu a chronického průjmu spojeného se zánětlivým onemocněním střev.

  Zdroj: Endiaron, za jak dlouho zabere?

  Kdy zabere

  Citalec se používá u poruch nálady, které jsou v naší populaci velmi časté. Mezi tyto choroby patří deprese, maniodepresivní psychóza, některé fobie, panická porucha, obsedantně kompulzivní choroba a další úzkostné poruchy. Velkou výhodou tohoto a jemu podobných léků je, že nepůsobí tlumivě (neuspávají) a nenarušují intelekt léčeného. Při zahájení užívání antidepresiv (začátky) je nutno mít na paměti, že jejich účinek se objeví až za 2–3 týdny užívání.

  Dávkování je obvykle 10–20 mg denně.

  Zdroj: Citalec

  Historie a původ

  Olejový výplach úst je pradávná indická detoxikační metoda. V Indii se k výplachu používá hlavně sezamový olej. Novodobý název olejového výplachu „MLGÁNÍ" je spojován s 80. lety minulého století, kdy tento léčebný a očistný postup znovu připomněl MUDr. Fedor Karach. Výhodou zmiňované metody je její snadná aplikace a zařazení do našich každodenních rituálů. Zabere nám pouze několik minut denně (přibližně 12–18 s očistou jazyka) a její účinky jsou mnohdy neuvěřitelné. Kromě sezamového oleje můžete použít i olej olivový, slunečnicový anebo kokosový.

  Zdroj: Olejový výplach úst

  Autoři obsahu

  Mgr. Světluše Vinšová

  Mgr. Marie Svobodová

  Nina Vinšová

  Mgr. Jana Fábryová


  ZDRAVÍ-LÉČBA

  O nás

  Kontakt

  Ochrana osobních údajů a cookies

   SiteMAP