Informace od zdravotní sestry

MENU

  

KREVNÍ TLAK

  

LÉKY

  

RTY

  

BRADAVICE

  
Téma

URIFOS JAKA JE CENA

OBSAH

Pokud se objeví pálení rtů bez očividné příčiny, jako každý nepříjemný příznak je ho třeba řešit. Zvláště když vás pálení trápí dlouhodobě. Kůže na rtech je tenká a citlivá. Mnoho lidí trpí na její neustálé praskání v důsledku její suchosti. Proto je třeba o ni dostatečně pečovat a neodkládat řešení potíží na neurčito.

Zdroj: Jaká příčina může způsobit pálení rtu

Diskuze

V diskuzi JAKÁ JE CENA VYTRŽEINÍ ZUBU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Miroslav JURÁŇ.

Jaká je cena odstranění /vytržení/ 1.zubu

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Zdeňka Šimonová.

VZP platí lékaři za vytržení zubu 350 Kč, anestezie je pohybuje mezi 100-12 0Kč.

Zdroj: diskuze Jaká je cena vytržeiní zubu

Jak dlouho působí Urifos

V lékařském kontextu se doba působení určuje biologickým poločasem, který vyjadřuje dobu, za kterou se koncentrace látky v krevní plazmě sníží na polovinu (poločas plazmy) jejího ustáleného stavu, když cirkuluje v plné krvi organismu. Lék Urifos má eliminační poločas 5,7 hodiny.

Lék Urifos je jednodávkové antibiotikum, které se užívá ústy v dávce 3g. Pro přípravu léku se používá vodný roztok granulí ze sáčku o hmotnosti 8 g. 5 gramů jsou pomocné látky, které se neúčastní léčby.

Lék Urifos je detekovatelný v moči ještě 72 hodin po první dávce. Terapeutické účinky Urifosu působí 48 hodin.

Zdroj: Jak dlouho působí antibiotika Urifos 3g

Diskuze

V diskuzi KOLIK STOJÍ PROTÉZA DEFLEX se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Emilie Jedovnická.

Jaká je cena protéz
1. po odstranění horních zubů
2. po 3 měsících normální a kolik deflex

Nikdo nechce uvést, jaká je cena z laboratoře. Děkuji.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marie.

Prosím cenu vrchní i spodní protézy,Dík

Zdroj: diskuze Kolik stojí protéza deflex

Nežádoucí účinky

Lék Urifos je dobře snášen a má nízký výskyt škodlivých vedlejších účinků.

Časté nežádoucí účinky léku Urifos zahrnují průjem, nevolnost, bolesti hlavy a vaginální kvasinkové infekce. Závažné vedlejší účinky mohou zahrnovat anafylaxi a průjem spojený s Clostridioides difficile.

I když nebylo zjištěno, že by užívání během těhotenství bylo škodlivé, takové užívání se nedoporučuje. Jedna dávka se při kojení jeví jako bezpečná.

Zdroj: Jak dlouho působí antibiotika Urifos 3g

Poradna

V naší poradně s názvem CENA ZA ZUBNI NAHRADY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie Valentová.

Chtěla bych vědět v jaká je cena za snímatelnou hoření zubní náhradu -protézu děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .

Cenu horní snímatelné zubní náhrady vám sdělí váš zubní lékař. Cena záleží na mnoha okolnostech. Například doba od předchozí náhrady určuje zdali ji pojišťovna uhradí. Zdravotní stav ústní dutiny určuje pracnost zhotovení a tedy i cenu. Prodiskutujte to se zubařem a dozvíte se přesnou cenu.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Cena za zubni nahrady

Urifos a alkohol

Mohu pít alkohol při užívání Urifosu? Obecně se doporučuje vyhýbat se konzumaci alkoholu při užívání antibiotik, včetně Fosfomycinu. Alkohol může interferovat s účinností antibiotik a může také zhoršit některé vedlejší účinky.

S pitím alkoholu ve větším množství budete muset počkat 72 hodin po poslední dávce léku Urifos. Bezpečný objem alkoholu při léčbě Urifosem jsou dva alkoholické nápoje za den pro muže a jeden alkoholický nápoj pro ženy. Za jeden alkoholický nápoj se považuje jeden malý panák, jedno malé pivo, 2 deci vína.

Zdroj: Jak dlouho působí antibiotika Urifos 3g

Diskuze

V diskuzi ARTHRONEO SPREJ CENA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Otto Schierl.

Chtěl bych si opakovaně ArthroNEO objednat, jaká je dnes cena?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel LIDMILAStudenovska.

objebnavan

objednavam 2 ks arthroneo sprej

Zdroj: diskuze Arthroneo sprej cena

Dávkování léku Urifos

Standardní režim léčby nekomplikovaných infekcí močových cest vyžaduje pouze jednu dávku Urifosu 3 g. Lék Urifos je dodáván ve formě granulí pro přípravu perorálního roztoku, který se vypije na lačný žaludek minimálně dvě hodiny po posledním jídlem před spaním.

Nenechte se zmást informacemi na obalu, kde je uvedena hmotnost 8 gramů. To je hmotnost produktu, který obsahuje 3 gramy účinné látky. Zbylých 5 gramů jsou pomocné látky, které se nepodílí na léčbě.

U léčby komplikovaných infekcí močových cest je perorální dávka 3 g podávaná jednou za 48 nebo 72 hodin, celkem se užívají 3 dávky. Pokud je lék aplikován injekcí, použije se dávka 6 g každých 8 hodin po dobu 7–14 dnů.

Zdroj: Jak dlouho působí antibiotika Urifos 3g

Diskuze

V diskuzi VOLUMORPHOSE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel JJana.

Dobrý den. Jaká je cena tohoto přípravku a lze jej volně koupit?

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Zdroj: diskuze Volumorphose

Účinky Urifosu

Urifos působí tak, že narušuje produkci bakteriální buněčné stěny. Urifos obsahuje jeidnou účinnou látku fosfomycin, jejíž molekuly mají epoxidový nebo oxiranový kruh, který je vysoce napnutý, a proto velmi reaktivní.

Urifos má širokou antibakteriální aktivitu proti grampozitivním i gramnegativním patogenům, s užitečnou aktivitou proti E. faecalis , E. coli a různým gramnegativním, jako je Citrobacter a Proteus.

Vzhledem k vyšší aktivitě v prostředí s kyselým pH a převládajícímu vylučování v aktivní formě do moči našel Urifos použití pro profylaxi a léčbu infekcí močových cest způsobených těmito uropatogeny. Je třeba poznamenat, že aktivita proti S. saprophyticus, Klebsiella a Enterobacter je proměnlivá a měla by být potvrzena testováním minimální inhibiční koncentrace. Aktivita proti širokospektrým patogenům produkujícím β-laktamázu, zejména E. coli produkujícím ESBL, je dobrá až vynikající, protože lék není ovlivněn problémy se zkříženou rezistencí. Stávající klinická data podporují použití u nekomplikovaných infekcí močových cest způsobených citlivými organismy. Hraniční hodnoty citlivosti 64 mg/l by se však neměly používat u systémových infekcí.

Zdroj: Jak dlouho působí antibiotika Urifos 3g

Diskuze

V diskuzi DETRALEX CENA A DOPLATEK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Varixa.

Dávám zde info jaká je cena Detralexu v Plzni. Detralex 30 tablet stojí v Plzni 119 Kč a cena doplatku za 60 tablet je 240 Kč. Za kolik kupujete Detralex u vás?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Ladislav .

To by mě zajímalo kde v Plzni stojí Detraex tak málo peněz. Dnes jsem ho kupoval v Plzni v Tescu na Rokycanské v lékárně a doplácel jsem za jedno balení 357,-kč

Zdroj: diskuze Detralex cena a doplatek


Autoři obsahu

Mgr. Marie Svobodová

Mgr. Světluše Vinšová


ZDRAVÍ-LÉČBA

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

 SiteMAP